Sissejuhatus

Käesolevates küpsiste kasutamise reeglites („küpsiste kasutamise reeglid“) esitatakse üksikasjalik teave selle kohta, kuidas EDEN SPRINGS ESTONIA OÜ („EDEN“) kasutab küpsiseid, sh meie veebisaidil EDEN SPRINGS ESTONIA („veebisaidil“) kasutatavate küpsiste tüübi ja eesmärgi kohta ning teie õiguste kohta neid küpsiseid blokeerida.

Küpsiste kasutamine

Küpsised võimaldavad meil muu hulgas pidada meeles teie eelistusi ning teid tulevastel külastustel ära tunda. Selleks salvestatakse teie seadmesse teatud teavet.

Mis on küpsis?

Küpsis on fail, mis laaditakse kasutaja seadmesse eesmärgiga hoida seal teavet, mida selle paigaldamise eest vastutav isik saab uuendada ja uuesti leida.

Kui lähete veebisaidile ja annate oma nõusoleku küpsiste paigaldamiseks, paigaldatakse teie seadmesse (arvutisse, tahvelarvutisse, telefoni vms) väikesed infot sisaldavad failid. Need failid (ehk küpsised) moodustavad osa tehnoloogiast, mis on vajalik, et veebisait saaks õigesti töötada, ning need ei ole iseenesest kahjulikud.

Küpsised paigaldatakse teie seadmesse, neid hoitakse seal ja need võimaldavad jälgida teie käitumist veebis.

Võite küpsised oma veebibrauseri seadetes täielikult ära keelata. Võite küpsised ära keelata, kuid veebisait või selle teatud osad ei pruugi siis õigesti toimida.

Millist tüüpi küpsiseid me kasutame?

Olenevalt isikust, kes küpsiseid haldab, võivad need olla:

  • Esimese osapoole küpsised: need saadetakse kasutaja seadmesse arvutist või domeenist, mida haldab veebi valdaja ise, ja nende kaudu osutatakse kasutajale soovitud teenust.
  • Kolmanda osapoole küpsised: need küpsised saadetakse kasutaja seadmesse arvutist või domeenist, mida ei halda veebisaidi valdaja, vaid mõni teine isik, kes töötleb küpsiste kaudu saadud teavet.

Veebisaidil kasutatakse nii esimese kui ka kolmanda osapoole küpsiseid.

Küpsiseid võib liigitada ka vastavalt nende kasutamise kestusele:

  • Seansiküpsised: küpsiste tüüp, mis on mõeldud andmete kogumiseks ja säilitamiseks ajal, mil kasutaja veebilehte sirvib. Neid kasutatakse sageli sellise teabe säilitamiseks, mis on kasulik vaid kasutaja poolt soovitud teenuse osutamiseks ühel korral (nt ostetud toodete loend).

Püsiküpsised: küpsiste tüüp, mille puhul andmed jäävad seadmesse püsivalt ja neid saab kasutada ja töödelda aja vältel, mille määrab küpsise eest vastutav organisatsioon; see võib olla mõnest minutist mitme aastani.

Veebisaidil kasutatakse nii meie püsi- kui ka seansiküpsiseid.

Milleks veebisait küpsiseid kasutab?

  • Tehnilised küpsised: need küpsised võimaldavad kasutajal veebisaiti, platvormi või rakendust sirvida ning kasutada selle erinevaid võimalusi või teenuseid. Need juhivad näiteks andmete liikumist ja edastamist, tuvastavad seansi, võimaldavad ligipääsu piirangutega aladele, peavad meeles tellitud tooteid, teostavad ostuprotsessi, võimaldavad registreerimist või sündmustel osalemist, rakendavad sirvimisel turvameetmeid, salvestavad sisu video- või helifailide jagamiseks või sisu jagamiseks sotsiaalmeedias.
  • Kohandamisküpsised: need küpsised võimaldavad kasutajal kasutada teenust teatud üldiste funktsioonidega, mis on eelmääratletud vastavalt kasutaja seadme teatud kriteeriumitele. Nendeks võivad olla näiteks keel, teenuse kasutamise brauseri tüüp, piirkondlik konfiguratsioon, mis vastab teenuse kasutamise asukohale, jne.
  • Analüütilised küpsised: need küpsised võimaldavad vastutaval isikul jälgida ja analüüsida selle veebisaidi kasutajate käitumist, millega need on seotud. Seda tüüpi küpsiste kaudu kogutud teavet kasutatakse veebisaitide, rakenduste ja platvormide aktiivsuse mõõtmiseks ning selleks, et määratleda nimetatud veebisaitide, rakenduste ja platvormide kasutajate sirvimisprofiile, eesmärgiga teha sait paremaks lähtuvalt kasutajatepoolse teenuse kasutamise andmete analüüsist.
  • Reklaamiküpsised: need küpsised võimaldavad reklaamiruumi võimalikult tõhusalt hallata, juhul kui valdaja on selle sidunud veebisaidi, rakenduse või platvormiga, kust soovitud teenust osutatakse, lähtuvalt kriteeriumitest, nagu avaldatud sisu või reklaamide kuvamise sagedus.
  • Käitumuslikud reklaamiküpsised: need küpsised võimaldavad reklaamiruumi võimalikult tõhusalt hallata, juhul kui valdaja on selle sidunud veebisaidi, rakenduse või platvormiga, kust soovitud teenust osutatakse. Need küpsised säilitavad teavet kasutaja käitumise kohta, mida saadakse läbi tema sirvimisharjumuste pideva jälgimise. See võimaldab arendada välja spetsiifilise profiili, mille alusel reklaami näidatakse.

 

Veebisaidil kasutatakse küpsiseid eelnimetatud eesmärkidel. Lisateavet ja meie poolt kasutatavate küpsiste loendit vt: Kasutatavad küpsised

Kasutame Google'i taasturundustööriista AdWords™. See tööriist võimaldab avaldada reklaami Google'i sisuvõrgustikus, mis põhineb kasutajate varasematel külastustel meie veebisaidil. Selleks sisaldavad mõned veebisaidi lehed taasturundusmärgise koodi. Need märgised võimaldavad teie brauseri küpsiseid lugeda ja konfigureerida eesmärgiga määrata kindlaks reklaamitüüp, mida kasutajale näidata, lähtuvalt elementidest, mis on seotud teie külastustega meie veebisaidil. Näiteks valitud sirvimismarsruut, kust veebisaidile sirvisite, külastatud leheküljed või tehtud toimingud. Selliselt loodud taasturundusloendeid hoitakse Google'i serverite andmebaasis, kus säilitatakse kõiki küpsiste ID-sid, mis on seotud iga loendi või huvikategooriaga. Saadud teave võimaldab tuvastada vaid kindlat brauserit. Google ei suuda üksnes selle teabe põhjal tuvastada konkreetset kasutajat.

 

Kuidas saab küpsiseid välja lülitada?

Saate oma brauseri seadistada nii, et see ei võta vastu ühtki küpsist. Samas on võimalik, et veebisaidi mõned funktsioonid või teenused ei toimi ilma küpsisteta õigesti. Suurem osa brausereid võimaldavad küpsised täielikult välja lülitada, et saaksite igal ajal valida, milliseid küpsiseid lubate veebisaidil kasutada, kohandades selleks oma brauseri seadeid. Lisateavet leiate oma brauseri seadetest. Altpoolt leiate lingid peamiste brauserite veebisaitidele: