Eden Springs the water and coffee company
Eden TootedTeenused ja nõuandedPakkumisedEnergia töökohalMeistTee tilaus

Home Dotted Energia töökohal Dotted Heaolu töökohal Dotted Miks see tööandjatele aina rohkem korda läheb?


Miks see tööandjatele aina rohkem korda läheb?Aina rohkem tõendeid viitab sellele, et ettevõtte tulemused on otseselt seotud ettevõtte töötajate heaoluga. Kuna suurem osa inimesi veedab enamuse ärkvel oldud tundidest tööl, on ilmselge, et töökohal peaks olema tagatud töötajate heaolu.

Paljud rahvusvahelised ettevõtted, kes on rakendanud töökohal terviseprogramme, võivad tunnistada, et töötajate heaolu on kasulik ka ettevõttele. Töötajate heaolu suurendamine on toonud kaasa järgmisi eeliseid.
 • Väiksem krooniliste haiguste risk töötajate seas.
 • Rahaline sääst tänu ettevõtte väiksematele tervisekulutustele ja vähesemale puudumisele haiguste või puuete tõttu.
 • Töötajate kõrgem motivatsioon ja paremad omavahelised suhted.
 • Töötajate produktiivsuse kasv.
 • Ettevõtte paranenud finantstulemused.
Maailma suurimates ettevõtetes nagu General Motors, Johnson & Johnson, Procter & Gamble ja Chevron on näidanud, et heaoluprogrammid aitavad kokkuvõttes kulusid piirata, kuna säästavad ettevõttele rohkem raha kui ise maksavad, tuues kaasa positiivse investeeringutasuvuse. Hiljutine uurimus võrdles kümne Fortune 500 nimekirja ettevõtte programme ja leidis, et mediaan investeeringutasuvus oli 3 dollarit hüvitisraha iga kulutatud dollari kohta.

Ettevõtted on avastanud, et üks lihtsamaid ja kulutõhusamaid töökoha heaolu parandamise vahendeid on veejahutid. Vee mõjud üldtervisele on hästi teada, kuid palju inimesi ei joo seda piisavalt. Uurimused on näidanud, et kui töötajatel on kättesaadaval veejahutid, siis tarbivad nad oluliselt rohkem vett ja nende tervis on seeläbi parem.

Kohal, kuid kasutu: haigena töölKui esmajärjekorras muretsetakse töölt puudumise pärast ja probleemiks peetakse seda, et töötajad ei ilmu kohale, siis tegelikult on aina suurem probleem nimelt haigena tööl käimine, kui tööviljakust tegelikult pole. Haigena tööl käimine on rohkem levinud kui töölt puudumine ning seda on raskem tuvastada ja kontrollida. Keskmine töötaja kasutab hinnanguliselt oma potentsiaalist ainult 65–70%.

Kui töötajad on haiged, vigastatud, stressis või mõtetega mujal, puudub neil tööviljakus hoolimata sellest, et nad on tööle tulnud. Nad ei puudu, kuid nad ei ole ka „kohal”. Niisugustel põhjustel väheneb tööviljakus keskmiselt 7,5 korda rohkem kui puuduvate töötajate tõttu. Haigena tööl käimine ei mõjuta ainult töötajat, vaid kogu ettevõtte tulemusi tervikuna. Üks USA juhtivaid terviseedendusteenuse pakkujaid viis riigis hiljuti läbi uurimuse, milles ilmnes, et haigena tööl käimine põhjustab tööandjatele realiseerimata tööviljakuse näol aastas rohkem kui 180 miljardi dollari ulatuses kahju.

Neil töötajatel on mõjuv põhjus puudumiseks, kuid nad tunnevad survet sellest hoolimata tööl kohal käia. Nad usuvad enamasti, et seeläbi paranevad nende võimalused oma töökoht säilitada ja tulevikus ametikõrgendust saada. Tegelikult on nad nakkusoht oma kolleegidele ning mõjutavad oma väsimuse ja hoiakuga nende motivatsiooni. Haigena tööl käimise probleemi lahendamine ei ole lihtne. Üks samm probleemi lahendamise suunas on siiski selle teadvustamine ja töötajatele piisava töö- ja eraelu tasakaalu võimaldamine.

Juba meie klient?
Helistage 800 81 81
TASUTA PAKKUMINE

Võta ühendust kohe!

800 81 81

Miks valida Eden?

Teenindus Teenindus
Keskkonnasõbralik ettevõte Keskkonnasõbralik ettevõte
KOHVILAHENDUS

Tõeline Itaalia
espresso ühe
nupuvajutusega
ja ainult
0,25 € eest


       Tooted
       Teenused ja nõuanded
       Pakkumised
       Energia töökohal
       Meist
     Votke meiega ühendust
 • Klienditeenindus: 800 81 81
 • Kirjutage meile
 • Eden Springs Estonia OÜ
  Peterburi tee 90g
  Tallinn 11415